روز خود را با این 3 غذای معجزه آسا شروع کنید

روز خود را با این 3 غذای معجزه آسا شروع

یکی از مهم ترین و مفیدترین کارها در زندگی روزمره این است که صبح را با یک حرکت مثبت چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی شروع کنید. اینکه چگونه روز خود را شروع می کنیم می تواند نشانگر مسائل مختلفی باشد، از خلق و خوی گرفته تا بهره وری کلی ما. در این راه باید به نکات زیادی از جمله نوع غذایی که در صبح می خوریم توجه کنیم.

به گزارش همشهری آنلاین، روزنامه ایندین اکسپرس در این مطلب به تبلیغ چند غذای مفید برای شروع روز و صبح پرداخته است. این غذاها از جمله موادی هستند که در بیشتر خانه ها یافت می شوند و با مراقبت از روده ها و کمک به هضم غذا از سلامتی محافظت می کنند:

1) می توانید صبحانه را با بادام خیسانده و پوست کنده شروع کنید. این ماده غذایی سرشار از مواد مغذی و ویتامین E است که برای سلامت پوست و مو مفید است. بادام برای سلامت مغز نیز عالی است.

۲) سپس به سراغ کشمش هایی بروید که یک شب در آب خیس کرده اند. این غذا برای روده ها مفید است، به هضم غذا کمک می کند و ریزش مو را کاهش می دهد. کشمش سرشار از آهن و ویتامین B است.

3) مقداری زردچوبه را در آب گرم حل کرده و بنوشید. این ترکیب دارای خواص ضد التهابی است که می تواند ایمنی بدن را تقویت کند.