5 نکته مهم برای مراقبت صحیح از شمعدانی پر گل

۵ نکته مهم برای نگهداری صحیح از یک شمعدانی پرگل

شمعدانی گیاهی است که تا به حال نامی نشنیده اید. باغ خانه مادربزرگ بود و اطراف حوض اطلسی گل های شمعدانی بود. شمعدانی گل بسیار محبوبی است که همه دوست دارند به آن گل هدیه دهند.

به گزارش فرادید، امروزه با فراگیر شدن آپارتمان نشینی و از بین رفتن باغ ها و باغ ها، افراد ترجیح می دهند از گل های زیبا و سبز در محیط آپارتمان استفاده کنند و در محیط کوچک آپارتمان احساس تازگی و طراوت ایجاد کنند. خانه اما نگهداری از گیاهان در آپارتمان کار ساده ای نیست و باید به نکات خاصی توجه کرد تا گیاهان همیشه شاداب بمانند و بتوانند خانه شما را شاداب کنند. شمعدانی گیاهی است که تا به حال نامی نشنیده اید.

باغ خانه مادربزرگ بود و اطراف حوض اطلسی گل های شمعدانی بود. شمعدانی گل بسیار محبوبی است که همه دوست دارند به آن گل هدیه دهند. زیرا این گیاه با گل هایش بسیار زیباتر و جذابتر است و در صورت مراقبت مناسب در تمام طول سال شکوفا می شود. شمعدانی هرگز کهنه نمی شود، گیاهی بسیار بادوام و معطر است.

با این مقاله همراه باشید تا 5 نکته مهم در مورد ساخت گل شمعدانی را با کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. پس با ما همراه باشید

1- مهم ترین نکته در ساخت گل شمعدانی این است که بدانید شمعدانی ها برای نگهداری در داخل خانه مناسب نیستند و باید در فضای باز مانند تراس و باغ نگهداری شوند، در غیر این صورت نه تنها شکوفا نمی شوند بلکه برگ های آن خیلی زود زرد می شوند. . و گیاه به تدریج خشک می شود.

2- نکته مهم برای شکوفه دادن گیاه شمعدانی نور زیاد و مناسب است و این مخصوص همه گیاهان گلدار است. بنابراین اگر شمعدانی گلدار زیبا می خواهید، باید آن را در مکانی قرار دهید که نور کافی دریافت کند.

3- آبیاری صحیح یکی دیگر از نکات مهم گلدهی شمعدانی است. شمعدانی ها به آبیاری بیش از حد حساس هستند و برای شکوفه دادن باید کمی خشکی را تحمل کنند. سپس آن را آبیاری کنید. این بدان معنا نیست که نباید شمعدانی را برای مدت طولانی آبیاری کنید. زمان آبیاری است که سطح خاک شمعدانی به عمق حدود دو گره خشک شود.

4- نکته بعدی جمع آوری برگ ها و گل های زرد و خشک از شاخه شمعدانی است. بنابراین انرژی گیاه صرف باز کردن برگها و تولید گلهای جدید می شود. بنابراین زمانی که احساس کردید یکی از برگ های شمعدانی زرد شده یا یکی از گل ها خشک و چروک شده است، حتما آنها را جمع کنید.

5- نکته آخر کوددهی صحیح گیاه شمعدانی است که باید به طور مرتب انجام شود. بهتر است ماهی دو بار شمعدانی خود را با کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی که در گل فروشی ها و باغچه های گل موجود است تقویت کنید.