زمان ثبت نام اربعین اعلام شد

زمان ثبت نام اربعین اعلام شد

به گزارش انتخابتو مرکز رسانه های قضایی، سازمان حج و زیارت به این شرح اعلام کرد: ثبت نام اربعین در سامانه سما از روز یکشنبه 26 تیرماه همزمان با اول محرم الحرام آغاز می شود.

بر اساس اطلاعیه سازمان حج و زیارت، ثبت نام از داوطلبان عازم سفر اربعین از روز یکشنبه 26 تیرماه 1403 از ساعت 10:00 از طریق سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir آغاز می شود.

اطلاعیه سازمان حج در خصوص ثبت نام از متقاضیان اعزام به حج اربعین حسینی به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

درود بر سالار شهیدان علیه اسلام حضرت اباعبدالله الحسین

ثبت نام از متقاضیان اربعین حسینی (ع) از روز یکشنبه اولین روز محرم الحرام طبق سامانه سماح آغاز می شود.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد که ثبت نام از زائران اربعین حسینی (ع) از ساعت 10 روز یکشنبه مورخ 1403/04/17 به نشانی samah.haj.ir آغاز می شود.

شهروندان گرامی که قصد سفر به اربعین را دارند باید با انتخاب بسته بیمه مورد نظر خود و پرداخت حق بیمه در سامانه سماح ثبت نام کرده و از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

زائران گرامی توجه داشته باشند خروج از مرز برای زیارت اربعین مشروط به داشتن گذرنامه معتبر می باشد و داوطلبانی که فاقد گذرنامه معتبر می باشند باید سریعا نسبت به دریافت گذرنامه اقدام نمایند. ضمناً زائران عزیز باید نوع وسیله نقلیه را برای عزیمت به مرز، مرز خروجی و مرز ورودی مشخص کنند و در ثبت اطلاعات قبل از شروع ثبت نام تاریخ بازگشت دقت لازم را داشته باشند.

بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین، تمامی زائران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و با پرداخت 20 هزار تومان هزینه های ارائه خدمات درمانی به جمعیت هلال احمر را پوشش دهند. برای این منظور بیمه زائران در سه بسته مختلف ارزیابی می شود. حق بیمه هر یک از بسته ها که دارای ضمانت های مالی متفاوت می باشد 80000، 90000 و 100000 تومان با احتساب خدمات بهداشتی درمانی به ازای هر نفر جمعیت هلال احمر است و هر زائر می بایست بنا به خواست خود یکی از پوشش های بیمه ای را انتخاب نماید. . و می توانند با پرداخت هزینه مربوطه ثبت نام خود را در سامانه سماح تکمیل کنند.

با بررسی و تحلیل انجام شده، شرکت بیمه معلم به عنوان بیمه گر زائران اربعین 1403 انتخاب شد و حدود تعهدات مالی هر بسته به شرح زیر است:

در بسته اول غرامت فوت به هر دلیل تا 100 میلیون تومان، غرامت فوت ناشی از حادثه تا 700 میلیون تومان، غرامت از کارافتادگی کامل یا جزئی دائم در اثر حادثه تا سقف 700 میلیون تومان، هزینه های درمان سرپایی می باشد. تا 10 میلیون تومان، هزینه های جراحی و بیمارستانی تا 100 میلیون تومان تعیین شد.

در بسته دوم غرامت فوت به هر دلیل 150 میلیون تومان، غرامت فوت ناشی از حادثه 850 میلیون تومان، غرامت از کارافتادگی کامل یا جزئی دائم در اثر حادثه تا 850 میلیون تومان، هزینه درمان سرپایی تا 12 میلیون تومان است. تومان، هزینه های جراحی و بیمارستانی تا 120 میلیون تومان مشخص شد که تا یک میلیون تقسیم شده است.

در بسته سوم غرامت فوت به هر دلیل تا 200 میلیون تومان غرامت فوت ناشی از حادثه تا 1 میلیارد تومان غرامت از کارافتادگی کامل یا جزئی در اثر حادثه تا 1 میلیارد تومان هزینه درمان سرپایی افزایش می یابد. به 1 میلیارد تومان، 15 میلیون تومان برای درمان جراحی و هزینه های بیمارستانی مشخص شد که تا 150 میلیون تومان بوده است.

46363

گردآوری شده از رسانه خبر آنلاین