زندگی عجیب بازیگر مشهور 59 ساله که درآمدی نجومی دارد، آپارتمانی معمولی دارد و برای کمک به بی خانمان ها در خیابان ها پرسه می زند.

زندگی عجیب بازیگر مشهور 59 ساله که درآمدی نجومی دارد،

به گزارش خبرگزاری انتخابتو، کیانو 59 ساله که با فیلم «سرعت» معرفی شد، با «ماتریکس» به شهرت رسید و حالا با سریال موفق «جان ویک» با شکستن رکوردهای باکس آفیس، گیشه را فتح می کند. او دلیل زندگی دور از تشریفات و عادی بودن را دردها و مشکلاتی است که در زندگی به او تحمیل شده است.

وقتی او سه ساله بود، پدر واقعی کیانو خانواده را ترک کرد و او با سه ناپدری بزرگ شد. رویای کیانو برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای هاکی بر اثر یک تصادف جدی از بین رفت.

ایرنا نوشت: دوست صمیمی وی «ریور فینیکس» بر اثر مصرف مواد مخدر جان باخت. خواهر کیانو سرطان خون دارد. جنیفر سایم شریک زندگی خود را در یک تصادف از دست داد و تنها فرزند کیانو پس از ماه ها انتظار مرده به دنیا آمد.

او نه منطقه بسته دارد و نه خانه مجلل، او در یک آپارتمان معمولی زندگی می کند و دوست دارد پیاده در شهر بچرخد. در طول ساخت «خانه ای روی برکه» (2006)، او مکالمه دو دستیار لباس را شنید. یکی از آنها گفت اگر 20000 دلار نپردازد خانه اش را از دست می دهد. در آن لحظه، کیانو مبلغ مورد نیاز را به حساب بانکی خود واریز می کند.

گاهی اوقات افرادی که در رنج هستند تمایل بیشتری به کمک به دیگران دارند و کیانو نمونه ای از این افراد است.

گفته می شود که کیانو که بخش زیادی از حقوق خود را به بیمارستان ها اهدا می کرد، بخش قابل توجهی از درآمد خود را از بازی در فیلم ماتریکس (1999) نیز که حدود 35 تا 125 میلیون دلار تخمین زده می شود به بیمارستان ها اهدا کرد. تیم جلوه های ویژه و گریم بخشیده می شوند!

در سال 1997، برخی از عکاسان او را در حال قدم زدن در لس آنجلس با مردی بی خانمان دیدند که گوش می داد. برخی از عکاسان نیز در سال 2010 او را در مقابل یک نانوایی دیدند که با مردم صحبت می کرد و به آنها قهوه می داد.

کیانو همچنین از موسسات خیریه مختلف حمایت می‌کند و یک بنیاد اختصاصی سرطان راه‌اندازی کرده است که همزمان به کودکان مبتلا به سرطان، تحقیقات سرطان را ارائه می‌کند. وقتی از کیانو پرسیده شد که بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد، کیانو در یک برنامه گفت‌وگو در سال 2019 گفت: “می‌دانم افرادی که ما را دوست دارند دلتنگ ما خواهند شد.”

در سال 2022، مجله تایم، کیانو را به عنوان یکی از 100 فرد تأثیرگذار در جهان معرفی کرد.

۲۲۰۵۷

گردآوری شده از رسانه خبر آنلاین