5 گیاه معطر فوق العاده برای معطر کردن طبیعی محیط خانه شما

5 گیاه معطر فوق العاده برای معطر کردن طبیعی محیط

بعد- از ملحفه های تازه شسته شده تا شمع های معطر، همه ما دوست داریم خانه مان بوی خوبی بدهد و راه های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. اما گیاهان آپارتمانی معطر راهی عالی برای خوشبو کردن خانه هایمان به طور طبیعی هستند.

طبق گزارش انتخابتو به نقل از یاهو لایف، بسیاری از مردم از عطر گل رز، یاس و دیگر گل های باغ لذت می برند. با این حال، ما اغلب فراموش می کنیم که گیاهان معطر را در خانه خود نگه داریم. خوشبختانه، بسیاری از گیاهان داخلی وجود دارند که بوی خوبی در خانه شما ایجاد می کنند.

بهترین گیاهان معطر برای باغ های سرپوشیده گیاهانی هستند که گل یا میوه تولید می کنند. گیاهان معطر غنی نیز انتخاب خوبی هستند. در اینجا تعدادی از معطرترین گیاهان با نکاتی از متخصصان در مورد نحوه مراقبت از آنها آورده شده است:

5 گیاه داخلی با رایحه فوق العاده برای معطر کردن طبیعی محیط های خانه

1- بله

یاس باید در صدر لیست گیاهان داخلی باشد که بوی تازگی خانه شما را می دهد. این زیبایی معطر به دلیل توانایی بالا رفتن، گل های زیبا و رایحه گل ها اغلب در باغ ها و اطراف پاسیو ها رشد می کند. اما یاس به عنوان یک گیاه داخلی نیز مناسب است و یک گل عالی برای رشد روی طاقچه است. یاس سفید معمولی تقریباً در تمام طول سال در دسترس است. یاس سفید وقتی تازه، جوان و سبز دیده شود جذابیت بیشتری دارد. گل های کوچک یاس سفید فضا را با رایحه منحصر به فرد خود پر می کنند. اگر یاس در داخل خانه نگهداری شود، خیلی سریع رشد می کند و باید در جای خنک نگهداری شود.

رشد یاس در داخل خانه به این معنی است که می تواند به سرعت از کنترل خارج شود، اما به نظر نمی رسد که این محبوبیت کوتاه مدت آن را از بین ببرد. ساقه های یاس را به جایی که شکوفه می دهند برش دهید، اما به طور کامل قطع نکنید. برخی از شاخه های جدید نباید هرس شوند زیرا ساقه ها در طول دوره رشد فصل قبل شکوفا شده اند.

همه یاسمن ها باید در موقعیتی باشند که هر روز نور مستقیم خورشید را دریافت کنند. در صورت امکان این گیاهان را طوری قرار دهید که بتوانند بالا بروند و برای این کار به سیم نیاز دارند. هنگامی که این گیاه رشد کرد و شکوفا شد، به آن مقدار زیادی آب بدهید تا همیشه مرطوب بماند. در حالی که گیاه در حال استراحت است، به اندازه کافی به آن آب بدهید تا از خشک شدن کامل خاک گلدان جلوگیری شود.

5 گیاه داخلی با رایحه فوق العاده برای معطر کردن طبیعی محیط های خانه
2- گیاه قهوه

این مرکز به دلیل ظرفیت بالای ذخیره سازی خود شناخته شده است. دلیل اصلی این امر این است که خانه های خشک ما محیط ایده آلی نیستند. این گیاه در مناطقی با رطوبت بالا و نور غیرمستقیم روشن مانند اتاق آفتاب که گل ها و عطر آن می تواند شکوفا شود بهترین عملکرد را دارد. گیاهان قهوه گیاهی سرگرم کننده برای رشد هستند. این گیاهی است که دانه های قهوه تولید می کند، اما احتمالا هرگز به اندازه کافی برای تهیه یک فنجان قهوه تولید نخواهد کرد! برای بهترین نتیجه، گیاه را در معرض نور قرار دهید و گیاه قهوه خود را کاملاً آبیاری کنید، اما اجازه ندهید در آب بماند. رطوبت بالا برای جلوگیری از قهوه ای شدن لبه های برگ مهم است، بنابراین گیاه خود را روی سطحی قرار دهید که حاوی شن باشد.

5 گیاه داخلی با رایحه فوق العاده برای معطر کردن طبیعی محیط های خانه
3- درخت کومکوات

درختچه ای کوچک است که میوه های گرمسیری دارد و به دلیل جذابیت فوق العاده ای که دارد به عنوان گیاهی زیبا در ظروف بزرگ در باغ و ایوان نگهداری می شود. این درختچه همیشه سبز دارای برگ های سبز تیره بزرگ و براق است و میوه هایی به اندازه زیتون تولید می کند که از نظر اندازه و رنگ شبیه نارنگی های مینیاتوری هستند.

این گیاهان همیشه سبز زینتی یکی از بهترین درختان میوه داخلی هستند. این درختچه به دلیل داشتن برگ های سبز روشن، قابلیت گرده افشانی را دارد. بوته کامکوات چندین بار در سال در شرایط مناسب شکوفا می شود و از برگ های آن می توان برای تهیه چای دم کرده استفاده کرد. همچنین می توان از آن به عنوان ادویه در نوشیدنی های کوکتل و همچنین میوه های آن استفاده کرد. اگر پاسیو، بالکن یا باغ دارید، کامکوات شما در بهار و پاییز که خطر یخبندان وجود ندارد بهترین حالت خود را دارد و می توان آن را برای زمستان به داخل خانه آورد. در غیر این صورت، کامکوات خود را در یک پنجره آفتابی جنوب یا غرب قرار دهید تا نور کافی دریافت کند. اگر نور مناسبی در خانه ندارید، ۱۲ تا ۱۴ ساعت در روز از نور رشد استفاده کنید و بگذارید ۸ ساعت استراحت کند.

کامکوات ها از اواخر بهار تا اوایل تابستان شکوفا می شوند و برخی از گونه ها ممکن است بیش از یک بار در سال شکوفا شوند. گل های آن رایحه ای شیرین و تمیز دارند که حتی در زمستان شما را به آب و هوای گرمسیری می برد. برای رشد و نگهداری این گیاه زمانی که خاک کاملا خشک شده است آبیاری کنید و در زمستان که فرآیندهای طبیعی گیاه مانند فتوسنتز کند می شود آبیاری را کاهش دهید.

5 گیاه داخلی با رایحه فوق العاده برای معطر کردن طبیعی محیط های خانه
4- گاردنیا

مهم ترین ویژگی گاردنیا نسبت به سایر گل ها رایحه مطبوع آن است. این گل به دلیل زیبایی و رایحه دلنشینی که دارد می تواند یک انتخاب عالی برای هدیه باشد.

گاردنیا از خانواده روناس و متعلق به گیاهان گلدار است. طبق آمار به دست آمده 250 گونه مختلف از این گیاه وجود دارد. ارتفاع گیاه گاردنیا بین 150 تا 180 سانتی متر و طول برگ های آن 5 تا 10 سانتی متر است.

گل های این گیاه سفید رنگ و دارای حداقل 5 گلبرگ است. گل های گاردنیا در بهار ظاهر می شوند و در تابستان شکوفا می شوند. گاردنیا را می توان هم در داخل خانه و هم در فضای باز پرورش داد. گاردنیا نوعی گیاه داخلی است که می تواند خانه شما را گران تر نشان دهد.

گاردنیا به عنوان یک گیاه آپارتمانی به خاک اسیدی و آبیاری دقیق نیاز دارد. گاردنیا خود را در مکانی با نور روشن و غیرمستقیم قرار دهید و زمانی که خاک کاملاً خشک شد آب دهید. گاردنیا خاک مرطوب اما نه مرطوب را دوست دارد. همانطور که ساعات روز در زمستان کوتاهتر می شود و آسمان ابری نور خورشید را کاهش می دهد، باغ شما به طور طبیعی سرعت فتوسنتز را کاهش می دهد و بنابراین نسبت به بهار و تابستان آب بسیار کمتری مصرف می کند. مهم است که گاردنیا را در زمستان بیش از حد آبیاری نکنید. در عوض، مهم است که بر روی حفظ سطح رطوبت 50 تا 60 درصد برای شرایط محیطی با خشکی متوسط ​​تمرکز کنید.

5 گیاه داخلی با رایحه فوق العاده برای معطر کردن طبیعی محیط های خانه
5- رزماری توسکانی

پرورش بهترین گیاهان برای کاشت در آشپزخانه نه تنها شما را با لذت های تازه آشپزی غنی می کند، بلکه خانه شما را معطر می کند. یکی از گیاهان با طعم غنی رزماری توسکانی است که می تواند برای طعم دادن به همه چیز از گوشت بره کباب گرفته تا نان ها و کوکتل های خانگی استفاده شود. برخی از گیاهان فقط زمانی که شکوفا می شوند بوی خوبی دارند، اما وقتی دست خود را روی برگ های رزماری بمالید، متوجه خواهید شد که عطر مطبوع آن در تمام طول روز شما را همراهی می کند.

انواع صافی مانند رزماری آبی توسکانی را انتخاب کنید که گلهای آبی تیره کوچک، مخملی و معطر در اواخر بهار دارد. آن را در نزدیکی پنجره آشپزخانه رو به جنوب یا غرب در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. گلدانی با سوراخ های زهکشی در خاک برای سلامت ریشه آن گیاه ضروری است. رزماری گیاهی نیست که دوست داشته باشد بیش از حد آبیاری شود. در بهار، ساقه های مرده را بردارید و ساقه های باقیمانده را به اندازه یک سوم هرس کنید و برش را درست بالای هر گره برگ ایجاد کنید.