رابطه نوشیدن چای و زوال عقل

رابطه نوشیدن چای و زوال عقل

طبق تحقیقات جدید در ژورنال Aging، افرادی که به طور منظم چای می نوشند نسبت به افرادی که چای نمی نوشند، سازماندهی ساختاری کارآمدتری در مغز خود دارند. این سازمان بهبودیافته ممکن است به محافظت در برابر زوال شناختی، مانند زوال عقل و اختلالات روانی مانند بیماری آلزایمر کمک کند.

به گزارش اطلاعات آنلاین، این تحقیق بر روی چای سبز، سیاه و اولانگ متمرکز شده است. محققان اطلاعاتی در مورد سلامت، سبک زندگی و وضعیت روانی شرکت کنندگان جمع آوری کردند. هر یک از شرکت‌کنندگان برای درک بهتر سلامت مغز تحت MRI و آزمایش‌های عصبی روان‌شناختی قرار گرفتند. این مطالعه به مدت سه سال بین سال های 2018 و 2015 ادامه یافت.

نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که حداقل چهار بار در هفته چای سبز، اولانگ یا سیاه می نوشند ارتباط بین نواحی مختلف مغزشان بهبود می یابد.

اگرچه این تحقیق دلیل ارتباط بین چای و مغز سازمان یافته تر را ثابت نمی کند، یافته های آن نشان می دهد که نوشیدن منظم چای ممکن است عملکرد شناختی را بر اساس سازماندهی مغز بهبود یا پشتیبانی کند.

چای حاوی بسیاری از اجزای مهمی است که برای سلامتی ما مفید هستند، از جمله پلی فنول ها، که مواد شیمیایی آلی با خواص آنتی اکسیدانی هستند. پلی فنول ها به پیشگیری از بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و سرطان، بیماری های عصبی و حتی دیابت و پوکی استخوان کمک می کنند.

چای همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مفید دیگری مانند ویتامین C و E، اسید فولیک و پتاسیم و همچنین اسیدهای آمینه مانند L-theanine است. اینها آرامش را در عین افزایش هوشیاری ذهنی افزایش می دهند.