طرز تهیه بادمجان کبابی به روش گیلانی + مواد لازم

بادمجان بوته ای Fresh مقدار 1 کیلوگرم

مواد لازم

مواد
بادمجان قلمی
زردچوبه
فلفل سیاه
رب انار
رب گوجه فرنگی
سبزی شمالی چوچاق و خالواش
گوجه فرنگی
نمک
پیاز رنده شده
پودر گردو
پوره سیر

زمان پخت: ۲۰ دقیقه

طرز تهیه بادمجان کباب شمالی

۱.
ابتدا چند عدد بادمجان قلمی بردارید و قسمت سری بادمجان را نگه داشته و پوستش را بگیرید. بعد روی بادمجان‌ها نمک بریزید تا تلخی آن‌ها گرفته شود.بعد از نیم ساعت بادمجان‌ها را شسته و خشک کرده سپس با اضافه کردن مقداری زردچوبه هر طرف آن‌ها را سرخ کنید.بعد مقداری پیاز را تفت دهید و پودر گردو را به آن اضافه کنید. بعد از کمی تفت دادن زردچوبه و فلفل سیاه و پوره سیر اضافه کنید.

۲.
مقداری رب انار و رب گوجه فرنگی و سبزی شمالی( چوچاق وخالواش) که از قبل سرخ شده را به مواد اضافه کرده و سپس نمک را تنظیم کنید.اگر سبزی شمالی ندارید می‌توانید از جعفری و نعناع و گشنیز استفاده کنید. بادمجان‌ها را از وسط نصف کنید و داخل آن‌ها را از موادی که درست کرده اید پر کنید.در آخر مقداری آب به موادی که مانده اضافه کرده و بادمجان‌ها را داخل آن قرار دهید تا بپزد و چند عدد گوجه فرنگی کنار آن قرار دهید. درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید پانزده الی بیست دقیقه در حرارت متوسط بجوشد و به روغن بیفتد.

طرز تهیه خورشت بادمجان و کدو خوش‌طعم و مجلسی

انتخابتو تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به‌سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به انتخابتو تَلِنت بپیوندید.

گردآوری شده از رسانه دیجیکالا