پارسا پیروزفر از دهه هفتاد تا امروز/عکاسی

پارسا پیروزفر از دهه هفتاد تا امروزعکاسی

به گزارش خبرگزاری انتخابتو، پارسا پیروزفر 52 ساله در طول دوران بازیگری خود در 25 فیلم حضور داشته و به نظر می رسد نقش خود را در تلویزیون و سریال های خانگی با وسواس انتخاب کرده است اما بازی هایی که جلوی دوربین کارگردان انجام می دهد متفاوت است. ; به گزارش همشهری آنلاین، او نقش های ماندگار زیادی را ایفا کرد.

هفت کارگردان نمایش و تئاتر در دهه 90
پیروفر 10-12 نمایش را در تئاتر بازی و کارگردانی کرد. در دهه 70 با کارگردانانی چون بهروز غریب پور و بهرام بیضایی همکاری داشت. اوج فعالیت او در تئاتر به دهه 90 برمی گردد که پیروزفر هفت نمایش را کارگردانی و بازی کرد. از این میان دو نمایش کتابخوانی را کارگردانی کرد و در آن شرکت کرد. متن های خارجی به کارگردانی این بازیگر از جمله نمایش های تئاتر محبوب دهه 90 بود. از جمله نمایش هایی که او کارگردانی کرد می توان به «گلن گری، گلن راس»، «ماتریوشکا»، «یک روز تابستانی» و «ملاقات» اشاره کرد.

تمام نقش هایی که از پارسا پیروزفر به یاد داریم

از مهمان مادرم تا یک یاغی
شایان ذکر است پارسا پیروزفر در طول فعالیت های سینمایی خود در نقش های ماندگار حضور داشت. شخصیت داریوش مهرجویی یوسف در فیلم مهمان مامان، فرهاد هرندی در فیلم شیدا، بیژن ایرانی در سریال در چشم باد، کاوه کیانی در سریال اشک سرما، پارسا در سریال بازی در پناه تو و بهمن در سریال خانه یاغی یکی از نقش های این بازیگر 52 ساله است.

اولین حضور در تلویزیون

«در پناه تو» اولین حضور پیروزفر در تلویزیون بود. حضور آن در این سریال که به دلیل بازرسی ها کاهش یافته بود مانع از دیده شدن Pyrosphere نشد. در این سریال حسن جوهرچی، لعیا زنگنه، رامین پرخمی، ثریا قاسمی، ایرج راد، سعید پورصمیمی و… در سریال «در قلب من» پیروزفر دوباره با لعیا زنگنه همکاری کردند اما این بار در نقش برادر بازی کردند. و خواهر.

تمام نقش هایی که از پارسا پیروزفر به یاد داریم

پیروزفر در اوایل دهه 80 بازی در سریال سفر سبز را پذیرفت. این سریال محبوب به کارگردانی محمدحسین لطیفی داستان جوانی با بازی پارسا پیروزفر را روایت می کند که در جستجوی خانواده واقعی خود از آلمان به ایران می آید. در این سریال بخشی از تاریخ ایران روایت می شود. قیام میرزا کوچچ خان جنگلی تا آزادی خرمشهر. این بازیگر سه دوره در این سریال حضور داشت و یکی از شخصیت های فراموش نشدنی آن را خلق کرد.

تمام نقش هایی که از پارسا پیروزفر به یاد داریم

پیروسفر در یاغی
پیروزفر در سری اول نمایش خانگی «یاقی» که اولین تجربه کارگردانی محمد کارت در شبکه نمایش خانگی بود، بسیار خوب دیده شد. این سریال یکی از نمایش های خانگی پرمخاطب بود که پیروزفر در کنار طناز طباطبایی، علی شادمان، امیر جعفری، نیکی کریمی، مه لقا باقری، مهدی حسینی نیا، عباس جمشیدی فر به ایفای نقش پرداختند.

پیروزفر در نقش مولانا
پیروزفر این روزها بار دیگر در فیلم «مست عشق» در نقش مولانا ظاهر شد. او بازیگری با بازی ماندگار در فیلم است.

تمام نقش هایی که از پارسا پیروزفر به یاد داریم

آمریکا در ضیافت
«دیافت» آغاز نبوغ پارسا پیروزفر در سینما و همکاری او با مسعود کیمیایی است. ماجرای دور هم جمع شدن دوستان در یک ضیافت یکی از بهترین آثار کارنامه کیمیایی است و پیروزفر در نقش عبد خوش درخشید. او می توانست نقش مکمل را خیلی خوب بازی کند. همکاری پیروزفر با کیمیایی در دو فیلم «مرسدس» و «آتراز» تکرار شد.

تمام نقش هایی که از پارسا پیروزفر به یاد داریم

درخشش در «شیدا» ​​و دیالوگ های معروف
یکی از مهم ترین و ماندگارترین نقش آفرینی های پارسا پیروزفر در شیدا می گذرد. او نقش فرهاد را بازی می کند که نابینا است و در روزهای سخت بهبودی در بیمارستان عاشق پرستاری می شود که برای او قرآن می خواند. پیروسفر در شیدا یک مشکل اساسی دارد.

دو نقش متفاوت
او در سریال «به وقت جمع آوری گردو» در نقش یک دانش آموز ظاهر شد و یا در سریال «اشک سرد» بازی کرد; این نشان می دهد که پیروزفر بازیکن ریسکی است. در فیلم Aşk Sarma ساخته عزیزالله حمی نژاد با بازی بسیار قانع کننده و کنترل شده ای در نقش کاوه سرباز اعزامی به کردستان برای پاکسازی منطقه مین ظاهر می شود.

تمام نقش هایی که از پارسا پیروزفر به یاد داریم

شخصیت وابسته اما دوست داشتنی
او سال ها قبل از بازی در فیلم «مهمان مامان» در نقش کوتاه شیخ سالک رویایی پری در فیلم «پری» ظاهر شد که اولین حضورش در سینما را رقم زد. سال ها بعد دوباره به فیلم مهرجویی باز می گردد اما این بار با یکی از نقش های اصلی. شخصیت یوسف در مهمان مادرم نیز شخصیت ساده ای نیست.
فیلم «اینجا بدون من» بهرام توکلی، «اسب حیوان نجیبی است» یا بازی در «نقاب» ساخته کاظم راست گفتار از دیگر فیلم هایی است که پیروزفر در آن ها بازی موفقی داشته است.

245245

گردآوری شده از رسانه خبر آنلاین