6 دلیل برای اینکه طبقه متوسط ​​نمی تواند ثروتمند شود

۶ دلیل برای اینکه طبقه متوسط ثروتمند نمی‌شود

همه ما می دانیم که مردم می توانند تغییر کنند. ما شاهد بوده ایم که افراد زیادی از نظر شخصی و مالی رشد کرده و زندگی خود را تغییر داده اند. پس چرا افراد بیشتری از طبقه اجتماعی که در آن متولد شده اند فراتر نمی روند؟

به گزارش روزیاتو، در اینجا دلایل را با هم بررسی می کنیم.

1. عادت های مالی را خودمان یاد می گیریم نه در مدرسه

اگر چیز زیادی در مورد پول ندانید، پولدار شدن سخت است. تعجبی ندارد که سواد مالی به شدت با ثروت مرتبط است. اما آموزش امور مالی شخصی یا سرمایه گذاری در مدارس در اولویت نیست. در عوض، هر یک از ما باید این چیزها را به تنهایی، در خانه یا بدتر، در بزرگسالی یاد بگیریم.

2. ما از نظرات و عادات اطرافیان خود استفاده می کنیم

اگر در محاصره وکلا، بانکداران یا کارآفرینان بزرگ شده اید، احتمالاً ابتدا آن مسیرهای شغلی را در نظر خواهید گرفت. الگوهای شما احتمالا ساعت های طولانی کار می کنند و آموزش ارزش ها را ارائه می دهند. احتمالاً والدینتان شما را وادار می کنند که نمرات خوبی در مدرسه بگیرید، زبان های خارجی یاد بگیرید و برای ملاقات با فرهنگ های دیگر سفر کنید.

اما اگر بزرگ شوید و در محاصره ترک‌های مدرسه باشید که در مشاغل کم‌درآمد کار می‌کنند، فکر می‌کنید چه نگرش‌ها و عاداتی را اتخاذ خواهید کرد؟

3. تحصیلات عالی به معنای درآمد بیشتر است

باز هم جای تعجب نیست که تحصیل با ثروت همراه است. اما زمانی که در جامعه ای فقیر بزرگ شوید، برای تحصیلات عالی با مشکلات مختلفی روبرو خواهید شد.

اولی فرهنگی است. اگر هیچکس در اطراف شما به تحصیل خود ادامه ندهد، شانس زنده ماندن شما نیز به این ترتیب کاهش می یابد.

در حین ادامه تحصیل با مشکلات مالی نیز مواجه خواهید شد. وقتی نوجوان می شوید، والدینتان ممکن است از شما بخواهند که خانواده را از نظر مالی حمایت کنید، که می تواند ادامه تحصیل و گرفتن نمرات خوب را برای شما دشوار کند.

در نهایت با شکاف دانشی مواجه می شوید. اگر هیچ کس از خانواده شما به کالج نرفت، نمی تواند شما را در روند انتخاب رشته یا درخواست کمک مالی راهنمایی کند.

4. عدم ادامه تحصیل

افراد با درآمد بالاتر ارزش ادامه تحصیل را درک می کنند. آنها مقدار زیادی پول سرمایه گذاری می کنند تا به تیم هایی با عملکرد بالا بپیوندند که دائماً خود را برای ادامه رشد به چالش می کشند.

آنها هرگز از یادگیری دست نمی کشند زیرا می دانند که هر چه بیشتر یاد بگیرید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

سرمایه گذاری روی خودتان به این طریق زمان و هزینه می خواهد. طبقات فقیر و متوسط ​​به اندازه کافی هر دو را ندارند.

5. خرید خانه غیرممکن است

امروزه برای بسیاری از افراد حتی اجاره خانه غیرممکن شده است، چه برسد به اینکه صاحب خانه شوند. البته داشتن خانه شخصی می تواند بسیاری از هزینه های عملیاتی را کاهش دهد.

6. بدون سرمایه گذاری

ثروتمندان اجازه می دهند پولشان برای آنها کار کند، در حالی که طبقه فقیر و متوسط ​​برای پول کار می کنند. شما می توانید برای محدودیت هایی که دارید دلایل منطقی بیاورید، اما نکته اینجاست که شما هم پولدار نخواهید شد.