9 عادت مخرب که افراد 40 ساله باید ترک کنند

9 عادت مخرب که افراد 40 ساله باید ترک کنند

با افزایش سن، تفاوت زیادی بین زندگی روزمره و شکل دادن به آن به گونه ای وجود دارد که رضایت بخش باشد.

به گزارش همشهری آنلاین، تفاوت در عادت هاست. همه ما عادت هایی داریم که ما را عقب نگه می دارند و به نسخه های قدیمی خودمان می چسبیم.

کنار گذاشتن این 9 عادت می تواند شانس شما برای آینده ای شادتر و سالم تر باشد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که آنها چیست و چگونه از شر آنها خلاص شوید.

1) به تعویق انداختن کارها

یک عادت وجود دارد که می تواند با افزایش سن بیش از هر عادت دیگری ما را فلج کند و آن اهمال کاری است.

به تعویق انداختن کار، دزد زمان است و همانطور که در 40 سالگی خود متوجه خواهید شد، زمان چیز بسیار ارزشمندی است.

نکته ای که در مورد اهمال کاری وجود دارد این است که فقط به تعویق انداختن کارها نیست. این در مورد به تاخیر انداختن زندگی است. این در مورد به تعویق انداختن چیزهایی است که می تواند باعث شادی و رضایت ما شود.

بهش فکر کن. چند بار شروع به سرگرمی مورد علاقه خود را به تعویق انداخته اید؟ چند بار انجام این تغییر مهم بهداشتی را به تعویق انداخته اید؟ چند فرصت را از دست داده اید زیرا تصمیم گرفتید “بعدا” آن را انجام دهید؟

اگر می خواهید در 40 سالگی و بعد از آن واقعاً خوشحال باشید، وقت آن است که با تعلل خداحافظی کنید. این فقط در مورد انجام کارها نیست. این درباره بهترین زندگی شماست.

2) بی توجهی به مراقبت شخصی

اگر از خودتان مراقبت نکنید، نمی توانید به طور موثر از هیچ چیز دیگری مراقبت کنید. چه ورزش کنید، چه مدیتیشن کنید یا زمانی را صرف مطالعه کنید، اولویت دادن به مراقبت از خود می تواند در شادی کلی شما با افزایش سن تفاوت ایجاد کند.

3) کینه توزی

کینه در دست گرفتن مانند حمل یک کوله پشتی پر از سنگ است. سنگین است، خسته کننده است و هیچ فایده ای برای شما ندارد.

جالب اینجاست که تحقیقات نشان می دهد که بخشش می تواند به بهبود سلامت روانی و جسمی منجر شود. درست است، رها کردن آسیب های گذشته در واقع می تواند فشار خون شما را کاهش دهد، استرس را کاهش دهد و سیستم ایمنی بدن شما را بهبود بخشد.

علاوه بر فواید سلامتی، بخشیدن کسانی که به ما ظلم کرده‌اند می‌تواند فضای عاطفی را برای تجربیات و روابط مثبت بیشتر باز کند. بنابراین اگر کینه دارید، وقت آن است که آنها را رها کنید. به یاد داشته باشید که بخشش مربوط به طرف مقابل نیست، بلکه مربوط به آرامش و شادی شماست.

4) سخت کردن زندگی

افتادن در دام پیچیده کردن زندگی آسان است. ما مسئولیت ها را انباشته می کنیم، به همه چیز بله می گوییم و در نهایت دچار استرس می شویم.

اما موضوع اینجاست. سادگی می تواند به شادی منجر شود. با سازماندهی زندگی‌مان هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی، فضایی را برای چیزهایی باز می‌کنیم که واقعاً ارزشی ندارند.

این ممکن است به معنای خلاص شدن از شر چیزهایی باشد که در خانه خود به آن نیاز ندارید، خلاص شدن از شر روابط سمی یا حتی ساده کردن روال روزانه خود. بنابراین اگر احساس می‌کنید خسته هستید، یک قدم به عقب بردارید و ببینید کجا می‌توانید ساده‌سازی کنید. شاید تعجب کنید که یک بهم ریختگی کوچک چقدر می تواند منجر به شادی شود.

5) بی توجهی به دوستی ها

با افزایش سن و گرفتار شدن در چرخه زندگی خانوادگی و مسئولیت های کاری، دوستی ها به راحتی می توانند در درجه دوم اهمیت قرار گیرند. اما حفظ دوستی های قوی برای خوشبختی ما حیاتی است، به خصوص که وارد دهه 40 سالگی و بعد از آن می شویم.

دوستی ها از ما حمایت عاطفی می کنند، به ما کمک می کنند بر موقعیت های دشوار غلبه کنیم، به ما احساس تعلق می دهند. بنابراین اجازه ندهید که دوستی‌هایتان در مواجهه با پیچیدگی‌های میانسالی از بین برود. تلاش آگاهانه ای برای تقویت این روابط انجام دهید، حتی اگر فقط یک تماس تلفنی سریع یا خوردن یک قهوه باشد.

به یاد داشته باشید که تعداد دوستان شما مهم نیست، بلکه کیفیت آنها مهم است. حتی اگر یکی از این دوستی ها شما را شاد کند و زندگی شما را غنی کند، ارزش سرمایه گذاری را دارد.

6) نادیده گرفتن رویاهایتان

رویاها و اشتیاق ما چیزی است که به ما احساس زنده بودن می دهد. آنها آتشی در درون ما روشن می کنند، به خلاقیت ما دامن می زنند و زندگی ما را پر از هدف می کنند. اما با افزایش سن، دست کشیدن از این رویاها آسان است.

ما به خود می گوییم که خیلی پیر شده ایم، خیلی دیر یا خیلی شلوغ هستیم. اما حقیقت این است؛ هیچ وقت برای دنبال کردن رویاهات دیر نیست. سن فقط یک عدد است و اشتیاق و رضایت تاریخ انقضا ندارد.

زیرا در نهایت، سالهای زندگی شما مهم نیست، بلکه زندگی در سالهای شما مهم است. و چه راهی بهتر از دنبال کردن رویاهایتان برای تزریق زندگی به سالهایتان؟

7) ترس از امتحان چیزهای جدید

امتحان کردن چیزهای جدید می تواند فوق العاده رهایی بخش باشد. می تواند فرصت های جدیدی را باز کند، رشد شخصی را فراهم کند و حتی به شادی غیرمنتظره ای منجر شود.

8) مقایسه خود با دیگران

با ظهور رسانه های اجتماعی، به راحتی در دام مقایسه زندگی خود با دیگران گرفتار می شویم. ما لحظات مهم زندگی آنها را می بینیم و نسبت به زندگی خود احساس ناکافی می کنیم.

اما موضوع این است که مقایسه دزد شادی است. شادی ما را می دزدد و ما را به مسیر شک و نارضایتی سوق می دهد.

به یاد داشته باشید، هر کسی در مسیر زندگی منحصر به فرد خود است، با چالش ها و پیروزی های خاص خود. مسیر شما ممکن است متفاوت از مسیر دیگری به نظر برسد، اما این بدان معنا نیست که ارزش و معنایی ندارد. بنابراین دفعه بعد که متوجه شدید زندگی خود را با زندگی دیگری مقایسه می کنید، یک قدم به عقب بردارید و هر چیزی را که زندگی شما را خاص می کند به خاطر بسپارید. فردیت خود را در آغوش بگیرید و دستاوردهای خود را جشن بگیرید. چون عالی کار میکنی

9) نادیده گرفتن سلامتی

سلامتی شما ثروت شماست. این پایه ای است که تمام جنبه های دیگر زندگی شما بر روی آن ساخته شده است و بدون آن همه چیز می تواند از هم بپاشد.

به راحتی می توان سلامتی خود را بدیهی دانست، به خصوص زمانی که جوان هستیم و به ظاهر شکست ناپذیر هستیم. با این حال، با افزایش سن، اولویت دادن به سلامت جسمی اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

این به معنای ورزش منظم، رژیم غذایی متعادل، خواب کافی و معاینات منظم است. این همچنین به این معنی است که به بدن خود گوش دهید و زمانی که مشکلی پیش می آید، اقدام کنید.

بی توجهی به سلامتی نه تنها بر طول عمر شما تأثیر می گذارد، بلکه می تواند کیفیت زندگی شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین سلامتی خود را اکنون در اولویت قرار دهید تا بعدا.